KNX


Základní výhody a přínosy inteligentní elektroinstalace KNX:

Flexibilita prostoru
Většina domů a budov je navrhována pro užívání po několik desetiletí, je proto nevyhnutelné, že dříve nebo později se využití jejich místností změní. Jak by se Vám líbilo mít možnost snadno měnit fungování domu podle momentálních potřeb uživatelů při vynaložení nízkých nákladů, bez bourání zdí a pokládání nových kabelů?

Uživatelský komfort
V dnešní době každý z nás očekává ve svém soukromém i pracovním životě určitý komfort a pohodlí. Moderní elektrická instalace činí život i práci mnohem snazšími.

Bezpečnost a zabezpečení
Domy nebo budovy musí být maximálně bezpečné. Technologie budovy musí rychle a chytře reagovat ve všech kritických situacích, i bez přítomnosti obsluhy. Běžné elektrické instalace mají však omezené možnosti a brzy dosáhnou svých limitů.

Efektivita nákladů
Při zvažování efektivity nákladů není rozhodující pouze prvotní stavební investice, ale také následující provozní náklady. Platí, že technologie budovy šetří finanční prostředky více tím, že je flexibilní a může být pružně a levně přizpůsobena novým požadavkům. A když vezmeme v úvahu neustále se zvyšující tlak na ochranu životního prostředí a stoupající ceny energií, je nezbytou součástí projektu i inteligentní řešení pro efektivní ovládání energie.

Inteligentní elektroinstalace KNX – vše „pod jednou střechou„:
– osvětlení (spínání, stmívání, udržování stálé úrovně osvětlení, libovolné scény)
– řízení elektricky ovládaných žaluzií, rolet, markýz, oken, vrat či dveří
– ekonomický a současně komfortní provoz vytápění, větrání, klimatizace
– ohřev vody
– odsávání par
– solární kolektory
– zavlažování
– audio technika
– domácí spotřebiče
– alarmy, protipožární signalizace
– nadstandardní funkce, jako např. centrální funkce, scény
– logické funkce
– místní či vzdálená správa a vizualizace
– optimalizace spotřeby s libovolně proměnnými logickými vazbami